Baza wiedzy

Mienie Przesiedleńcze – Czy Można Załatwić To Zdalnie?

Kontakt

MAsz dodatkowe pytania odośnie spraw celnych?

Wiele osób przenoszących się do Polski z krajów spoza Unii Europejskiej zastanawia się, jak odprawić swoje mienie przesiedleńcze. Proces ten może wydawać się skomplikowany, ale z właściwą wiedzą i przygotowaniem, można go znacząco uprościć.

Co to jest mienie przesiedleńcze?

Mienie przesiedleńcze to osobiste przedmioty, które przewozisz podczas przeprowadzki do Polski. W skład tego mienia wchodzą rzeczy takie jak meble, sprzęt gospodarstwa domowego, rowery, pojazdy mechaniczne, przyczepy, łodzie wycieczkowe, a nawet prywatne samoloty.

Warunki zwolnienia z cła i podatków

Aby skorzystać ze zwolnienia z cła i podatków, musisz spełnić kilka warunków:

  • Zamieszkiwać poza UE przez co najmniej 12 miesięcy przed przeprowadzką.
  • Posiadać i używać mienia przez co najmniej 6 miesięcy przed zmianą miejsca zamieszkania.
  • Przywieźć mienie w ciągu 12 miesięcy od daty przeprowadzki.
  • Nie odstępować mienia innym osobom przez co najmniej rok po jego przywozie.

Procedura odprawy mienia przesiedleńczego

Mienie przesiedleńcze musi być zgłoszone organowi celnemu w Polsce. W zależności od rodzaju mienia, mogą być wymagane dodatkowe dokumenty, jak dowód rejestracyjny pojazdu czy umowa najmu mieszkania.

Czy można załatwić to zdalnie?

Tak, istnieje możliwość załatwienia wielu spraw związanych z mieniem przesiedleńczym zdalnie. Dokumenty można przesłać drogą elektroniczną, a zgłoszenie celne również można dokonać zdalnie. Nasza firma, Kunstarglobal, oferuje pełną obsługę w tym zakresie. W razie pytań czy potrzeby wsparcia, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem:

Wyjątki i uwagi

Warto pamiętać, że zwolnienie z cła i podatków nie obejmuje alkoholu, wyrobów tytoniowych, środków transportu do działalności gospodarczej, ani towarów do użytku zawodowego. Ponadto, w przypadku mienia przesiedleńczego z Wielkiej Brytanii, po Brexicie, obowiązują specjalne zasady dla państw trzecich.

Podsumowanie

Zatem, mienie przesiedleńcze można odprawić w Polsce zdalnie. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania i zgłoszenia do odpowiednich organów. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym procesie, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

Kontakt

zapraszamy

dane firmy

Kunštár Global
Agnieszka Kunštár

NIP/VAT NO: PL7681622886 REGON:241497790

adres

ul. Leśna 1 R,
42-622 Nowe Chechło
KTW International Airport, Poland

©Kunstar Global 2022 | Designed by Virtual Group | Polityka prywatności